Kámen do gabionů 


Naše firma má zmapované všechny kamenolomy, které nabízejí vhodné kamenivo do gabionů. V případě, že si gabionové koše nebo gabionové ploty objednáte u nás, rádi Vám jako bonus doporučíme kamenolomy ve Vašem nejbližším okolí, podle žádané frakce a barevnosti. Jelikož kámen přímo z lomu stojí přibližně cca 375 Kč za tunu, podaří se Vám ušetřit nemalé prostředky z celkové investice. Kámen je základem každého gabionu. Jeho výběr ovlivní celý zevnějšek gabionového plotu a proto jsme shromáždili všechny užitečné rady a doporučení jak vybrat ten správný kámen do gabionů. Navíc nejde jen o kámen samotný, jeho velikost, barvu či tvar, ale také o to jakým způsobem ho do gabionové konstrukce uložíme.

Doporučená velikost kamene 


Velikost oka gabionových sítí jasně stanovuje minimální frakci kamene vhodného jako výplň gabionové konstrukce. Celkový vzhled plotu ovlivní nejen způsob jakým kámen uložíme, ale i poměr velikosti kamene ke oku gabionu a směr oka (vertikální / horizontální). V naší nabídce máme 3 typy gabionových systémů. 1.,2. Gabionové plotyPremium a Praktik, u nichž je velikost oka konstantní 5 x 20cm. 3. Gabionové koše ze svařovaných sítí, které nabízíme ve třech velikostech oka 10 x 10cm / 5 x 10cm / 2,5 x 10cm. Je třeba aby velikost kamene byla větší než jsou oka sítí, v opačném případě se nepodaří gabion naplnit. Obecně doporučená minimální frakce kamene do gabionů při oku 5 x 10cm a 10x10cm je 63-125mm. Při rozměru oka 2,5 x 10cm lze použít frakci 32-63mm / 63-125mm. Velikost oka 2,5 x 10cm se používá zejména při montáži gabionů se sypaným kamenem.

Velikosti oka gabionových sítí


Způsoby plnění gabionu kamenem


Existují 2 způsoby plnění gabionů kamenem: sypání, ukládání. Sypání kamene umožňuje ušetřit množství času, avšak výsledek bývá mírně “rozcuchaný” a neúhledný. Druhý způsob – ruční ukládání kamene – je časově náročnější proces, avšak celkový vzhled takto naplněného gabionu bude už navždy pastvou pro Vaše oči. Gabionové koše nabízíme v 3 tloušťkách – 30/50/100cm. Na rozdíl od gabionového plotu Praktik (tloušťka 20cm) a gabionového plotu Premium (tloušťka 20-40cm) si gabionové koše vyžadují použití obrovského množství kamene. Právě z tohoto důvodu doporučujeme z pohledové strany plotu ručně poukládat Vámi zvolený kámen a zbytek objemu koše vysypat kamenem z nejbližšího lomu ve Vašem okolí. Tímto způsobem je možné ušetřit náklady a čas.

Sypání kamene – rychlý proces

kámen do gabionů sypaný
sypané gabiony

Ruční ukládání kamene – úhledný výsledek

kámen do gabionů
kámen do gabionů

Množství kamene nutného pro výplň gabionu


Naše dlouholeté zkušenosti s výrobou gabionů nám umožnily vytvořit konkrétní vzorec, díky kterému víme jednoduše vypočítat množství kamene potřebného pro Váš gabionový plot. Množství kamene potřebného pro výplň gabionového plotu (v tunách) = m3 x 1,8 (zaokrouhlit na hor).

Na co si dát pozor při výběru kamene do gabionu 


gabionový Kámen s vysokým obsahem železa

Kámen s vysokým obsahem železa. V ojedinělých případech se stává, že se z kamene, kterým je vyplněn gabion, časem začne vyplavovat načervenalý povlak. Následné zbarvení drátu si mnoho lidí nesprávně vysvětlí jako korozi.

nevhodný kámen do gabionu

Kámen, který mění svou strukturu vlivem povětrnostních podmínek – pískovec / břidlice. Výběr takového nevhodného kamene je nejčastější příčinou deformace gabionu.

zlý kámen do gabionu

Kámen, jehož frakce je menší než oka sítě gabionů (hrozí jeho vypadávání).

nevhodný kámen do gabionu

Kámen, který má v sobě nečistoty (štěrk, hlína). Vlivem deště se zmíněné nečistoty časem vyplaví, což může způsobit destrukci gabionové konstrukce.

 Zaujal vás Gabionový plot? Prohlédněte si naši nabídku gabionových plotů ze kterých si každý vybere! Klepnutím na obrázek níže zjistíte více..

PREMIUM - gabiony

PRAKTIK - gabiony

GABIONOVÉ KOŠE

 

© 2024 PlotyLemon.cz | Umisťování obsahu na jiné stránky, jeho rozšiřování tiskem a jinými médii podléhá autorským právům a je možné pouze s písemným souhlasem firmy LEMON trade s.r.o.

Vytvořilo FúúDobre

Bezpečná platba

Visa, Maestro, MasterCard, Google Trusted Store