Gabionový plot lze postavit ze 3 typů gabionových systémů – gabionové košegabionové ploty Premium a gabionové ploty Praktik. To, co vlastně gabion je a jaké jsou rozdíly mezi jednotlivými typy gabionových systémů naleznete v našem blogu Gabion – plot který nemá konkurenta

Gabionové ploty - PREMIUM  

gabionovz plot Premium nákres

Výhody gabionového oplocení


 • Variabilita tvaru oplocení. Možnost kombinace gabionového sloupku s nízkou zídkou jakož i kombinace s dřevěnou výplní – výdřevy nebo 2D plotovým panelem. Množství variací s možnostmi vytváření různých typů netradičních plotových stěn, zahradních zákoutí nebo přírodních oplocení.
 • Gabionovým oplocením PREMIUM dosáhneme ucelený tvar gabionového plotu bez viditelných sloupků.
 • Možnost zakomponování elktromeru přímo do oplocení.
 • Nenáročná a rychlá montáž, realizace se provádí suchým procesem, je tedy možná celoročně. Montáž plotového systému PREMIUM je velmi jednoduchá. Jelikož se jedná o stavebnicový systém za použití spojovacího materiálu který je součástí oplocení, postačí Vám i základní stavební znalosti.
 • Recyklovatelnost použitých materiálov (ocel, kámen) a jeho přírodní dojem, ktery příjemně zapadá do terénu a nenarušuje ho. Dodává mu ekologický charakter, díky čemuž se může použít iv CHKO a Národních Parcích.
 • Moderní a příjemný vzhled gabionů. Nejnovější trendy mezi ploty v současnosti určují právě gabiony.
 • Výplň oplocení je možná různým, běžně dostupným typem kamene. V zahradní architektuře patří kameny už od pradávna k ozdobním prvkům a k oblíbeným stavebním materiálem.
 • Výborná protihluková zábrana, vhodná k domům při hlavních cestách, což přispívá k zvýšení soukromí a komfortu bydlení.
 • Snadná demontáž, možnost pozdějšího upravováním, přizpůsobování tvaru, změna výplně nebo samotného přemístění, výhodné i jako dočasné řešení oplocení.
 • Bezúdržbovost gabionového plotu PREMIUM.
 • Životnost minimálně 50 let a více (100 let).

Technická specifikace gabionového plotu PREMIUM


Gabionový plot PREMIUM se vždy skládá z 250 cm dlouhých panelů s variabilní tloušťkou (od 20 – 40 cm) a variabilní výškou (od 40 – 240 cm). (Poznámka: délku panelu 250 cm umíme vyrobit jen do jeho výšky 200 cm. Při větších výškách panelu /220 cm a 240 cm/ je jeho délka 250 cm složena ze dvou panelů.). Panel gabionového plotu se skládá z dílů, které jsou žárově-pozinkované. Dílce jsou svařeny z horizontálních U profilů, které jsou svary spojeny s vertikálními ocelovými pruty o průměru 4mm, tyto pruty jsou od sebe vzdáleny 5 cm. U profily jsou od sebe vzdáleny 20 cm, čímž je vytvořeno oko s rozměrem 20 x 5 cm. Tento systém spojování zaručuje mnohem větší pevnost, což prodlužuje životnost panelu. K Součásti panelu patří dva ocelové stabilizační sloupky, ocelové distanční lišty a sada montážních matic a šroubů. Možnost výběru barevné povrchové úpravy práškovou barvou ANTRACIT nebo ZELENÁ nebo jakéhokoliv odstínu ze vzorníku RAL.

Ceník gabionových plotů PREMIUM v délce (2,5 – 30m)


Gabionový plot Premium Vám vyrobíme přesně na míru dle Vašich požadavků.

Tento konfigurátor slouží k výpočtu orientační ceny jednoduchého tvaru gabionového plotu Premium. Přesnou cenu za gabionové ploty PREMIUM Vám vypracujeme na základě Vaší požadavky, která bude obsahovat výšku a celkovou délku požadovaného oplocení (jednoduchý nákres tvaru), kterou nám pošlete na obchod@plotylemon.cz a my Vám obratem odpovíme. Případně nám zavolejte na naše kontaktné telefónne čísla, kde Vám rádi zodpovíme Vaše dotazy.

ceník gabionových plotů premium podle výšky tloušťky a délky

Konfigurátor

Bez montáže a kamenné výplně.

Chci cenovou nabídku

Uvedené ceny se týkají kompletní konstrukce gabionových plotu PREMIUM v délkách od 2,5m – 30m (bez montáže a kamenné výplně) včetně ocelových stabilizačních sloupků, ocelových distančních lišt a všech spojovacích montážních matic a šroubů. Tloušťka gabionové plotu v rozmezí od 20 cm do 40 cm nemá vliv na konečnou cenu. Možnost výběru barevné povrchové úpravy práškovou barvou ANTRACIT nebo ZELENÁ nebo jakéhokoliv odstínu ze vzorníku RAL.

Gabionové sloupky


konstrukce gabionového sloupku bez kamene
gabionový sloupek s nízkou zídkou a 2D panelem

Konfigurátor

* Gabionový sloupek obsahuje 1ks stabilizační sloupek 6 × 4 cm + distanční lišty zaklepávací + úchyty o stabilizační sloupek.

Parametry: 

Výška: 40-240cm

Šířka: 20-40cm

Délka: 20-70cm

Chci cenovou nabídku

Montážní návod PREMIUM

Montáž plotového systému PREMIUM je velmi jednoduchá. Jelikož se jedná o stavebnicový systém za použití spojovacího materiálu který je součástí oplocení, postačí Vám i základní stavební znalosti. Při plotovém systému PREMIUM je montážní návod vždy součástí dodaného oplocení.

Gabionový plot PREMIUM můžete naplnit libovolným relativně trvanlivým materiálem jako například lomovým kamenem, oblázky, cihlou, atd. Nakolik je Gabionový plot PREMIUM samonosný, plní funkci plotu, i bez kamenné výplně. Výhodou plotového systému PREMIUM je jeho variabilita, široká rozměrová škála a možnost kombinování s jinými plotovými prvky jako je dřevo-výdřeva, kovové výplně nebo samostatné plotové panely.

  Montážní návod PREMIUM

Správné rozložení distančních lišt

gabionový plot premium s vyznačenými červenými distančními lištami

Obložení betonových stěn gabionovým systémem PREMIUM

Variant A

obklad betonové stěny gabionovým systémem premium bez kamene a bočních plotových panelů

Variant B

gabionový obklad betonové stěny bez kamenné výplně

Variabilní použití gabionového plotu PREMIUM


gabionový plot s bráničkou a plynoměrem přímo v plotě

Zakomponování elektroměru, plynoměru a vchodové branky

závětří pro odpadkové koše z gabionů

Závětří pro odpadkové koše z gabionového systému PREMIUM

gabionový plot v kombinaci s 2D plotovými panely

Gabionové sloupky s nízkou zídkou + samostatný plotový panel PREMIUM

gabionový plot s dřevěnou výplní – výdřevou

Gabionový sloupek s nízkou zídkou + dřevěná výplň VÝDŘEVA

gabionové sloupky s 2D plotovými panely až po zem

Gabionový sloupek + samostatný plotový panel PREMIUM

dřevěný plot s gabionovými sloupky

Gabionový sloupek + dřevěná výplň VÝDŘEVA

průhledný plot z 2D panelů s neprůhledným gabionovým plotem

Gabionový plot PREMIUM + samostatný plotový panel PREMIUM

gabionový plot se dřevem

Gabionový plot PREMIUM + dřevěná výplň VÝDŘEVA

Galerie gabionových plotů PREMIUM


 
 
 

© 2024 PlotyLemon.cz | Umisťování obsahu na jiné stránky, jeho rozšiřování tiskem a jinými médii podléhá autorským právům a je možné pouze s písemným souhlasem firmy LEMON trade s.r.o.

Vytvořilo FúúDobre

Bezpečná platba

Visa, Maestro, MasterCard, Google Trusted Store